fbpx

Vintage Düğün Fotoğrafı Nedir?

Vitange düğün fotoğrafı son zamanların popüler düğün fotoğrafları arasından öne çıkıyor. Vintage kelime anlamı olarak eskiye nostaljik olarak değer vermek anlamı taşıyor. Bu durumu fotoğraflarda yansıtan gelin ve damadın albümlerinde çok özel kareler oluşuyor.

Vintage Düğün Fotoğrafları Ne Anlama Geliyor?

Vintage düğün fotoğrafları alışılmış düğün fotoğraflarından eskiye olan vurguları ile öne çıkıyor. Gelin ve damadın daha nostaljik karelere sahip olmasını sağlayan bu fotoğraflar görünüm açısından etkileyici anların ortaya çıkmasını sağlıyor. Vintage özellikle günümüzde pek çok kesimin sevdiği bir akım olarak biliniyor. Eski ve daha çok nostaljik ögelere yer vermek anlamı taşıyan bu tutum düğün fotoğraflarında da etkisini gösteriyor.

Vintage Düğün Fotoğrafı Fikirleri

Vintage düğün fotoğrafı fikirleri için doğrudan eski veya nostaljik eşyaları kullanmak gerekmiyor. Fotoğraflarda bu türden bir etki yakalamak için fotoğraf çekim teknikleri de önem taşıyor. Örneğin ahşap ve eski dokulu bir fon önüne gelin ayakkabılarının koyularak fotoğrafının çekilmesi vintage etkisi yaratacaktır. Aynı şekilde gelinliğin ahşap bir kapı üzerine askılık ile asılması da yine istenen etkinin yaratılması için etkili olacaktır. Burada tamamen düğün fotoğrafçısının yönlendirmelerini önemsemek etkili vintage görüntüler alabilmeyi sağlayacaktır.

Aynı şekilde çeşitli ögeler yardımıyla da vintage etkisi kolayca yaratılabilir. Bunun için balonlar en sık kullanılan ögelerdir. Eski günleri anımsatacak olan balonları gelin ve damadın elinde tutması fotoğrafın çok özel olmasını sağlayacaktır. İçi helyum dolu olan ve bu yüzden yukarıya doğru süzülen balonlardan kullanmak mutluluğun da çok özel bir yansıması olarak öne çıkacaktır. Bu türden kareler tercihe göre çok çeşitlendirilebilir. Örneğin gelinin elinde tuttuğu balon ile gelin ve damadın bir patikadan yürümesi aşkın ölümsüz şekilde yansımasına yol açacaktır.

Eski bavul gibi eşyalar kullanmak da vintage fotoğraflar için çok yararlı olacaktır. Özellikle deri veya ahşap bavullar bu türden fotoğraflar için temel eşyalar arasındadır. Düğün fotoğrafçısının estetik zevklerinin de yardımıyla eski bir bavul ile harika düğün fotoğrafları yakalanabilir. Üstelik bu fotoğraflarda gelin ve damadın olmasına gerek de bulunmaz. Örneğin eski bir bavulun içine koyulacak gelin çiçekleri düğün fotoğrafı olarak estetik bir görüntü elde etmek açısından da özel bir yardım sunacaktır.

Vintage denilince eski model araçlar da önemli bir yer tutuyor. Eski model araçların önünde, yanında veya içinde çekilecek fotoğraflar vintage etkisini yaratmak için ideal bir seçim olacaktır. Özellikle bu durumu sadece fotoğraflarda değil daha uzun soluklu kılmak için bu araçları gelin arabası olarak kullanmak vintage etkisinin daha görünür ve uzun soluklu olmasına da özel bir katkı sunmayı başaracaktır.

Vintage fotoğraflar için profesyonel düğün fotoğrafçısı ile çalışmanız tam istediğiniz şekilde görüntüler elde etmenize yardım edecektir.

Comments are closed.