fbpx

Kış Düğünü Çekiminde Neler Kullanılmalı?

Kış düğünü manzaranın güzelliği ile çok daha güzel ve etkileyici bir hale gelebilir. Kışın çekilecek düğün fotoğrafları doğru poz ve açılar yakalandığında son derece güzel ve göz alıcı olabilir. Bunun için ise kış düğünü fotoğrafı fikirleri büyük yardım sağlayacaktır.

Kar Büyüsünü Yansıtmak

Kış düğünü fotoğrafları için kar büyük bir güzellik sunuyor. Özellikle beyaz gelinlik ile bütünleşen kar görüntüsü fotoğrafların da çok daha etkileyici hale gelmesine yardımcı oluyor. Düğün nerede yapılırsa yapılsın kışın gerçekleşen düğünler için fotoğraflarda karın büyüsünden yararlanmak özel bir etki yaratacaktır. Kış düğünü fotoğraf mekanları için kar yağmış olan alanları tercih edebilirsiniz. Bunun için kent ormanı veya parkları tercih etmek doğru olacaktır. Düğün fotoğrafçınıza karın arka planda olduğu fotoğraflar istediğinizi belirtebilirsiniz.

Kış Aksesuarları Kullanmak

Düğünün gerçekleştiği bölgeye kar yağmıyor olabilir. Ancak yine de kış mevsiminde evlendiğinizi düğün fotoğraflarında gösterecek sembol ve ifadelerin olması düğün fotoğraflarınızı daha güzel hale getirmeye yardımcı olacaktır. Bu kapsamda kışı anımsatacak battaniye veya şal gibi seçimler yapmak düğün gününüze dair fotoğraflara bakanlara fikir verecektir.

Gelinin üzerine alacağı şal veya battaniye için buket ile gelinlik renginin doğru ayarlanması gerekiyor. Bunun için düğün fotoğrafçısı önemli bir destek sağlayacaktır. Bu türden bir çekim için göz alıcı renklerin yerine pastel tonlarında renkleri tercih etmek görüntünün daha güzel şekilde olmasını sağlayacaktır.

Aynı şekilde kar yağan bölge olsun veya olmasın çay ya da kahve gibi sıcak içeceklere karelerde yer vermek düğün fotoğraflarının daha güzel hale gelmesine olanak tanıyacaktır. Estetik açıdan güzel gözüken kupa veya bardakları gelin ve damat ellerinde tutarken fotoğrafçının özel dokunuşları ile yakalanacak kareler düğün fotoğraflarını çok daha özel hale getirecektir. Gelin ve damadın mutluluğunu da en iyi şekilde yansıtacak olan bu kareler güzel bir atmosfer yaratmaya etkilidir.

Kış ayları için belirli aksesuarları tercih edebilirsiniz. Kış düğün fotoğrafları için eldiven, gelin şalları, bolero gibi seçenekler gelinleri çok daha güzel göstermeye yardımcı olacaktır. Havanın soğukluğuna ancak sevginin sıcaklığına vurgu yapan bu detaylar ile birlikte ortaya çok özel ve etkileyici görüntüler çıkabilir. Bunun yanında şemsiyeyi de bir aksesuar olarak kullanmak fotoğrafların mutluluğunun artmasında etkili olacaktır. Konsepte uygun olarak seçilecek şemsiye gelin ve damadın zarafetine etki edecektir.

Mutluluk Yayan Kazaklar

Soğuk bir günde veya kış mevsiminde evlendiğinizi göstermek için gelin ve damadın üzerine giyecekleri kazaklar da hoş bir fikir olacaktır. Düğün fotoğrafı için etkileyici bir fikir olan kazaklar, gelin ve damada farklı bir hava katacakları gibi aynı zamanda fotoğraflara bakanlara düğün hakkında bilgi de verecektir. Kazakların renginin çekim yapılacak alanın renklerine göre seçilmesi gerektiğinden düğün fotoğrafçısı en doğru kazak renklerini seçebilecektir.

Comments are closed.