fbpx

Gelinliğin Düğün Fotoğrafına Etkisi Olur mu?

Gelinliğin düğün fotoğraflarının etkisini göstermek için etkisi bulunuyor. Yaşamınızın en özel anı olan düğün kısmında gelinlik seçimi de önem taşıyor. Bu kapsamda gelinlik modelleri de özenle seçiliyor. Fotoğraflarda da istenen mutluluk etkisinin yaratılması için gelinlikler etki gösteriyor.

Gelinliğin Düğün Fotoğrafına Etkisi

Gelinlik tercihi yapmak rahat ve konforlu bir düğün geçirmenin yanında özellikle düğün fotoğraflarının etkisini artırmak için de önem taşıyor. Gelinlik seçiminde büyük ve çok gösterişli ebatlar yerine ince detaylara sahip olan şık modellere de yönelmek rahatlık sunuyor.

Çok farklı gelinlik modellerinin olmasının yanında her model sadece estetik anlamda değil aynı zamanda kullanım açısından da değer taşıyor. Sık kullanılan prenses modeller ilk olarak cazip geliyor olsa da ağırlıkları ve büyüklükleri yüzünden gelinlerin çabuk yorulmasına yol açıyor. Geniş etekleri, uzun duvak kısımları ve ağır yapıları ile birlikte gelinin taşıması gereken fazladan yük oluşuyor. Helen gelinlik modelleri ise zarif ve rahat kesimleri ile son zamanlarda daha çok dikkat çekiyor. Gelinliğin etek kısmındaki baskının azalmış olması, yaka yapısında zarif ve esnek detaylara yer verilmesi özellikle dış mekan düğün fotoğrafı çekimini de kolay hale getiriyor. Ayrıca bu türden gelinlikler ile gelinler daha doğal pozlar verebiliyor.

Gelinlik söz konusu olduğu zaman kabarık ve katlı etek kesimi olan modeller de ilgi görmüş oluyor. Ancak balo tipi gelinlikler gelinin düğün öncesinde yorulmasına yol açıyor. Özellikle gecenin sonuna doğru gelinler hepten yorgunluk duyuyor. Dış çekimler kapsamında son derece güçlük yaşayan gelin, kıyafeti yüzünden hava şartlarına da karşı koymak durumunda kalıyor. Kış aylarında çevre koşulları, yaz aylarında ise bunaltıcı sıcaklıklar meydana geliyor.

Bu bakımdan gelinliğin doğru ve rahat yapıda olması fotoğraflarda gelinin enerjisini daha iyi şekilde gösterebilmesi için de önem taşıyor. Gelinliğin etek kısmında en dışında bulunan kumaşın türü de önem taşıyor. Kaburga olarak bilinen veya sert yapıda olan diğer türlerin özellikle dış mekan çekimlerinin yapılmasında zorluk yarattığı biliniyor. Hareket zorluğu farklı alanlara girmeye yol açtığı gibi gelinin yorulmasına da neden oluyor.

Gelinliklerin eteklerine kabarma görüntüsü sağlayan tarlatan ise rahat hareket etmeye yardımcı oluyor. Şayet tüller ile kabartılmış olan gelinlik söz konusu ise gelinlikte tarlatan bulunmaması fotoğraf için daha estetik ve doğal bir duruş sağlıyor. Tarlatan gelinlikler çoğunlukla gelin ve damadın beraber olduğu pozlara sahne olurken damadın gelinin yanına yaklaşma göstererek poz vermesi için sorunlar yaratıyor. Damat ayaklarını gelinin ayaklarının yanına yaklaştırıp fotoğraf çektirmek istediğinde de tarlatan yine sorun yaratıyor. Bu kapsamda etkili düğün fotoğrafları için gelinlik seçimine ve profesyonel düğün fotoğrafçısı ile çalışmaya çok özen gösterilmesi gereklidir.

Comments are closed.