fbpx

Gelin ve Damat İçin Stüdyo Pozları Neler?

Gelin ve damat hayatlarının en güzel anına adım atarken bu anları ölümsüz hale getirmek için düğün fotoğrafları büyük önem taşıyor. Düğün fotoğrafları dış çekimde yapılabildiği gibi aynı zamanda stüdyo içinde de yapılabiliyor. Stüdyoda kullanılacak çekim pozları ile düğün fotoğraflarının mutluluğu ve kalitesi daha da artacaktır.

Düğün Fotoğrafı Stüdyoda Çekilir mi?

Düğün fotoğrafı istenmesi halinde stüdyoda çekilebilir. Her ne kadar düğün fotoğrafları için dış mekanlar daha çok tercih ediliyor olsa da hava şartlarının olumsuz olması veya gelin ve damadın tercihi ile stüdyo içinde de rahatlıkla çekim yapılabilmektedir. Gelin ve damat pozlarının yaratıcı şekilde hazırlanması ile birlikte stüdyoda çekilen fotoğraflar da dış çekimi aratmayacak duruma dönüşüyor.

Bu noktada ise en büyük görev fotoğrafçının uzmanlığına düşüyor. Gelin ve damat stüdyo çekiminin uzman olmayanlar tarafından yapılması istenen etkiyi yaratmakta başarısız olacaktır. Bu yüzden profesyonel düğün fotoğrafçısı ile çalışmak bu türden fotoğraflar için önem taşıyor.

Vintage Dekor

Gelin damat stüdyo çekimi için son zamanlarda vintage pozlar öne çıkıyor. Romantik çiftlerin tercih edecekleri konseptten olan bu dekorda nostaljik bir hava bulunuyor. Bu pozun çekimi için gramofon, koltuk, ayaklı lamba gibi çeşitli eşyalar kullanılıyor. Yaratılan arka fon ile gelin ve damadın ömürleri boyunca saklayacakları ve mutlu olacakları konsept fotoğraflar ortaya çıkıyor.

Arkadaşlar ile Poz Vermek

Düğünler genel olarak mutluluk ile geçiyorsa bu durumda arkadaşların da payı yüksektir. Gelin damat stüdyo çekimleri arkadaşlar ile daha keyifli hale getirilebilir. Düğün albümünde özellikle komik fotoğraflara yer vermek keyifli anları oluşturmaya özel bir katkı sunacaktır. Gelim damat ve arkadaşlarının fotoğraflarında çeşitli aksesuarlar da kullanılarak ortaya çıkacak olan görünümler daha etkileyici hale getirilebilir. Takma bıyıklar, gözlükler, maskeler ve şapkalar bu fotoğrafların daha güzel olmasına olanak tanıyacaktır. Fotoğrafçının hayal gücüne bağlı olacak şekilde gelim damat fotoğraf çekimleri ile keyifli atmosfer yaratılabiliyor.

Özel Makyaj Teknikleri

Stüdyoda düğün fotoğrafı çektirmenin önemli yararlarından birisi de gelin ve damat için özel makyajları kullanabilmektir. Özellikle son dönemlerde komik ve sempatik olan fotoğraflar ciddi olan pozlara kıyasla çok daha revaçtadır. Özel makyajlar ile sevilen film karakterlerine dönüşüm sağlanabilir. Bunun yanında başka görüntüler de elde edilmek isteniyorsa makyajlarla o karaktere gelin ve damat benzeyebilir. Bu sayede ortaya çok daha keyifli ve unutulmaz pozlar da çıkacaktır. Özellikle yıllar sonra düğün albümüne bakılırken ortaya çıkan pozlar büyük bir gülümse yaratacaktır.

Genel olarak stüdyoda fotoğraf çekimi yapmak uzman tarafından sağlandığında çok etkileyici ve güzel fotoğrafların çıkmasına olanak tanır. Stüdyoda, dışarıya kıyasla daha çok aksesuar kullanımı da mümkün olduğundan çok beğenilecek pozlara kolayca sahip olabilirsiniz.

Comments are closed.