fbpx

Düğün Fotoğraflarında Yeni Moda Trash The Dress Nedir?

Düğün fotoğrafları için özellikle son dönemde Trash The Dress yeni bir trend olarak ortaya çıkıyor. Son zamanın dış çekim düğün fotoğrafları arasında kendisine yer bulan bu yöntem gelin ve damadın mutluluklarını çok özel bir şekilde yansıtmış oluyor.

Trash The Dress Nedir?

Trash The Dress tanımı itibariyle giysileri çöpe at anlamı taşıyor. Bu durum düğün fotoğrafçılığı ise özellikle gelinin elbiselerinin kirlenmesinin önüne geçiyor. Sadece elbise ile değil saç ve makyaj gibi konulara da öncelik tanıyor. Fotoğraflar çekildikten sonra gelin ve damat dilerse elbiselerini çöpe atabilir dilerse saklayabilir.

Düğün günü için çekilen klasik pozlardan sıkılan çiftler için öne çıkan bu yöntem özgürlüğü aşk ile yan yana getirmiş oluyor. En güzel dış çekimler de gelin ve damat özgür olduğunda daha iyi şekilde öne çıkmış oluyor.

Trash The Dress Çekimleri Nasıl Yapılıyor?

Trash The Dress çekimi yapmak için öncelikle düğün fotoğrafçısı ile düğün tarihinden başka olan bir gün belirleniyor. Çiftler genelde bu çekim için özel kıyafetler tercih ediyor. Gelinlik ücretleri yüksek olduğu için doğrudan gelinlik tercih etmek yerine sade beyaz bir elbise gelinler tarafından seçiliyor. Damatlar için ise gömlek ve kapri gibi seçenekler uygunluk taşıyor. Bundan sonrası ise düğün fotoğrafçısı ile kararlaştırılan konsepte kalıyor. Boyalar, çamurlar, denizler bu çekim türünde gelin ve damadın üstlerinin kirlenmesini sağlıyor. Ancak ortaya çok daha efektif ve göz alıcı çekimler çıkıyor.

Çünkü Trash The Dress için tek sınır hayal gücü oluyor. Hatta son dönemlerde yamaç paraşütü yaparken de fotoğraf çektirmek yine Trash The Dress içerisinde kabul ediliyor. Bu hayal gücünün sınırları sadece gelin ve damada bırakılıyor.

Trash The Dress Çekim Alanları Neler?

Trash The Dress çekim alanları olarak pek çok yer tercih edilebilir. Genelde ise deniz ve sahiller tercih edilebiliyor. Özellikle Marmaris gibi bölgelerde deniz kenarları bu çekim için ideal özellikler gösterecektir. Bazı çiftler ise sadece kumsalda dış çekim yapıyor ve kumsalda yalın ayak koşmayı tercih ediyor. Bazıları da yüzerken veya suyun altındayken fotoğraf çektirmeyi istiyor.

Deniz dışında ormanlık alanlar ve kır bahçeleri de bu yöntem için eğlenceli mekanlar olarak biliniyor. Burada gelin ve damat çimenlerin üzerine uzanabilir, ağaçlara çıkabilir veya patikaları takip edebilir. Özellikle bahar gibi dönemlerde çiçeklerin arasında olmak fotoğrafın kalitesini de önemli ölçüde arttırmış oluyor.

Bu doğal alanların yanında fabrika gibi farklı alanlar da yine Trash The Dress mekanı olabiliyor. Lunapark veya benzeri yerleri de tercih edebilirsiniz. Trash The Dress için en önemli nokta nasıl bir fotoğraf istendiğinin tam olarak belirlenmesi olarak öne çıkıyor. Bunun dışında profesyonel düğün fotoğrafçısından yardım almak da mutluluğun yansımasını sağlıyor.

Comments are closed.