fbpx

Dış Çekim Mekan Fikirleri Neler?

Dış çekim fotoğraflar düğün fotoğrafları için en sık tercih edilen alanları oluşturuyor. Ancak düğün fotoğrafının mutluluğu en güzel şekilde yansıtması için dış mekanın da doğru olarak seçilmesine dikkat etmek gerekiyor.

Düğün Alanı veya Civarı

Dış çekim belirlemek için sıklıkla tercih edilen yöntemlerin başında fotoğraf çekiminin düğün mekanında veya yakınlarında olmasıdır. Düğün mekanı zaten uzun araştırmalar sonucunda seçilmişse bu durumda gelin ve damadın hayatlarının en güzel anında fotoğraflarını çektirmeleri için de ideal bir yer olarak öne çıkar.

Fotoğraf çekimini düğün alanında gerçekleştirildiğinde gelin ve damat için de kolaylık sunar. Özellikle gelin ve damadın düğün fotoğrafları için başka yerler aramaması zaman açısından da önemli avantajlar yaratmış olur. Bu şekilde çekim yapmak aile ve yakınları da fotoğraf karesine dahil etmek açısından yarar gösterir.

Ancak dış çekimi düğün mekanında tercih edecek çiftlerin çekim zamanlamasına dikkat etmeleri gerekiyor. Çekimler misafirler gelmeden, kalabalık olmadan tamamlanmalıdır. Aksi halde misafirler fotoğraflara sürekli olarak dahil olmak isteyecektir. Ayrıca kalabalık olduğunda alanın tüm her yerini kullanmak da olanaklı olmadığından bu durum sorun yaratacaktır.

Eğer düğünün yapılacağı mekana erken gelen misafirler gelin ve damadı görürse bu durumda onlardan uzaklaşmak ve tebriklerini mutlaka sonraya ertelemek gerekir. Aksi halde düğün pozları tam istenildiği gibi olmayacaktır.

Ev veya Yol Üzerinde Bir Yerler

Düğün fotoğrafı çekmek için gelin ve damat ev yakını veya yol üzerinde bir yer de tercih edebilir. Her gün geçilen yollar estetik görünmeyebilir. Ancak mekanın dokusunu en iyi şekilde yansıtacak estetik kareleri bulmak düğün fotoğrafçısının görevidir. Bunun için düğün fotoğrafçısı bilinen ve görünürde bir ayrımı olmayan bir alanı bile çok özel ve etkileyici bir hale rahatlıkla çevirebilir.

Aynı zamanda yol üzerinde hoş gözükecek bir yerin de mekan olarak kullanılması mümkündür. Örneğin metruk bir evin önü dekor olarak seçildiğinde ortaya etkileyici kareler de çıkacaktır. Ayrıca bu türden fotoğrafların sonrası için bırakacakları anılar da hoş olacaktır. Gelin ve damat daha sonraki yıllarda fotoğraflara bakarak tam olarak bu anları yaşarken hissettiklerini yeniden duyumsayacaktır.

Anlam Taşıyan Mekan

Çiftler için düğün fotoğrafı mutluluklarının özel yansıması olduğundan onlar için anlam taşıyan bir yeri de dekor olarak seçmek ideal olacaktır. Çiftin tanıştığı, mutlu olduğu veya benzeri şekilde anlamlar taşıyan bir alanı düğün fotoğrafı olarak seçmek karelere anlam verecektir. Bu durum özellikle gelin ve damat için durumu daha özel hale getirdiğinden düğün fotoğrafları için anlam taşıyan alanları seçebilirsiniz.

Bunların yanında tarihi açıdan özel olan yerler, estetik görünen manzaralar veya şehrin en güzel noktaları da düğün fotoğrafı için dış çekim mekanı olabilir. Önemli olan her zaman en güzel kareleri yakalayacak profesyonel hizmeti almaktır.

Comments are closed.